Sklep fryzjerski online

Media są wszechobecne we współczesnych czasach. Ludzie spotykają mass media – czyli środki przekazu na każdym kroku. Do głównych przedstawicieli mediów zalicza się telewizję, gazetę, internet, radio oraz książkę. Wywołują one wielki wpływ na człowieka i posiadają one określone funkcje. Ich zadaniem jest bezpośrednie wpływanie na odbiorców. Główną funkcją środków przekazu jest funkcja informacyjna. Media za zadanie mają przekazywać ludziom informacje o sytuacjach bądź wydarzeniach przekazywanych na bieżąco. Informacje te przesyłane są z kraju jak i ze świata. Dzięki mediom poszczególne jednostki w społeczeństwie łatwiej przyswajają sobie zmiany, innowacje oraz rozwój. Co więcej dzięki informacjom społeczeństwo informowane jest o rozkładach sił w polityce.

Drugą równie istotną funkcją mediów jest funkcja wychowawcza. Celem mediów jest zatem kreowanie oraz popieranie istniejących już idei, autorytetów. Dzięki funkcji wychowawczej odbiorcy mediów mają być koordynowani oraz utrzymani w jednej wspólnocie charakterystycznej dla społeczeństwa. 80Ściślej rzecz biorąc – media mają tworzyć nowe wzorce kulturowe. Funkcja rozrywkowa mediów jest kolejnym ważnym zadaniem spełnianym przez środki przekazu. Mają one zapewnić odbiorcom odprężenie, relaks, zmniejszenie stresu oraz napięcie. Bardzo często ta funkcja spotykana jest w mediach.

Media zatem mają bardzo duży wpływ na wykreowaną rzeczywistość społeczeństwa. Ludzie coraz częściej wzorują się na autorytetach oraz obrazach ukazywanych w prasie, telewizji bądź gazecie. Ludzie podążają za wyznaczanymi trendami, które są najbardziej widoczne w środkach przekazu.

Funkcje mediów

Sprawdź także:

Sklep z kosmetykami do włosów - Shopla.pl